26 Haziran 2017 Pazartesi

Seslerin oluşturduğu negatif etkilerden kurtulun

Dünya standartlarında hizmet sunan uluslararası yapı fuarı TURKEYBUILD, zenginleşen ürün ve hizmetleri ile her geçen gün gelişme gösteriyor. Global anlamda uygulanan fuar, Türkiye ofisi ITE Turkey’in grup şirketlerinden olan YEM FUARCILIK A.Ş. tarafından organize ediliyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlenen fuar, katılımcılarına ve sektöre yeni iş fırsatlarının yaratılmasında büyük katkılar sunuyor.

Uluslarası alanda ‘İş Geliştirme Platformu’ olarak öne çıkan yapı fuarının yeni pazarların oluşturulmasında ve ülke ekonomisine ticari fayda sağlanmasında büyük etkileri bulunuyor. Her yıl fuar çatısı altında birtakım etkinlikler de organize ediliyor. Etkinliklerde yalıtım, boya, tesisat, asansör, yapı sistemleri ve mutfak donanımları gibi daha pek çok ürün grupları tanıtılıyor. Bu ürün grupları arasında ses yalıtım sistemleri de büyük bir önem arz ediyor.

Ses yalıtım sistemleri
Son dönemlerde ses yalıtımı olarak daha çok akustik yalıtım türleri tercih ediliyor. Özellikle insan sayısının fazla olduğu mekanlarda ses seviyesinin aşırı yüksek olmasından dolayı uğultu oluşabiliyor. İç cephenin kapalı olmasından dolayı oluşan uğultu, ısı yalıtımı sayesinde en az düzeye indirgeniyor.

Ses yalıtımının faydaları nelerdir?
İstenmeyen rahatsız edici seslerin ortama girişini engelleyen ses yalıtımı, rahat ve huzurlu bir ortamda vakit geçirmenize yardımcı oluyor. Aşırı yüksek sesler insan psikolojisi üzerinde olumsuz etki yaratabiliyor. O nedenle siz de ses yalıtımı tercih ederek ses yalıtımının faydalarını deneyimleyebilirsiniz. Böylelikle gerginliğe, uykusuzluğa, verimsizliğe ve davranış bozukluğa yol açan tüm olumsuzluklardan kurtulmuş olacaksınız.

Ses yalıtımında kullanılan malzemele
Yalıtım sağlayan ses sistemlerinin faydalı ve etkili olabilmesi için birtakım malzemelerin kullanılması gerekiyor. Ses karışıklığını önlemek, sesleri ayırt etmek için ses yalıtım uygulamalarına rahatlıkla başvurabilirsiniz. Zemin mantarlı kavuçuk, zemin kavuçuk levha, zemin mantar şilte, heraklite ahşap yünü, ses yalıtımında kullanılan malzemelerin başında geliyor. Ses yalıtımı günümüzde pek çok mekanda kullanılabiliyor. Ev, konferans salonu, tiyatro salonu, müzik odası gibi pek çok alanda ses yalıtım ürünlerine rastlayabilirsiniz. Ses yalıtım ürünlerine buradan ulaşarak daha detaylı bilgi alabilir ve mekanlarınıza uygulatarak daha rahat bir ortamda yaşayabilirsiniz.
 
Copyright © 2003-2018 IXTANBUL - Yerçekimini Kendin Belirle | Powered by Blogger.com.
Template Design by Herdiansyah Hamzah | Published by Borneo Templates and Theme4all